Egy hatalmas űrszemétdarab, egy 2,5 méteres és 500 kilogrammos fémgyűrű zuhant le egy kenyai falura, Mukukura. A becsapódás után a tárgy olyan forró volt, hogy vörösen izzott.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A kenyai űrügynökség (KSA) biztosította a helyszínt, majd begyűjtötte a törmeléket, amelynek pontos eredetét jelenleg is vizsgálják.

Valószínűsíthető, hogy egy űrrakéta alkatrésze lehetett, de egyelőre nem tudni, melyik országból vagy vállalattól származik.

Felmerült, hogy a NASA egy 2004-ben indított Atlas-Centaur rakétájának darabja lehet, amely december 30-án tért vissza a Föld légkörébe. Az amerikai űrhaderő szerint azonban az Atlas-Centaur Oroszország felett lépett be az atmoszférába, így valószínűtlen, hogy a törmelék ettől az eszköztől származna.

Ezek is érdekelhetnek:

Van egy égitest, ami egy az egyben úgy néz ki, mint a Halálcsillag a Star Warsból

A legenda szerint George Lucas erről az égitestről mintázta a Csillagok háborúja Halálcsillagját, de valójában erre esélye sem lett volna.

Úgy fest, mégis megköszönhetjük az üstökösöknek azt, hogy víz van a Földön

És külön köszönet a Jupiter pályája körül bóklászó 67P/Csurjumov–Geraszimenko üstökösnek.

(Forrás: Space)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
14% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
23% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés