Vannak, akik minden nap kikapcsolják, de akadnak, akik csak negyedévente. Ti hogy szoktátok?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ma már igazából annyit használjuk a laptopunkat és a számítógépünket, hogy nem is nagyon érdemes kikapcsolni őket, elég, ha alvó üzemmódba rakjuk a gépeinket. Vagy mégsem?

Nos, a válasz attól függ, hogy milyen problémánk van a gépünkkel és persze attól, hogy milyen gépünk van.

Ha Mac-ünk van, akkor egy egyszerű újraindítás megoldhatja, ha valami összegubancolódott a háttérben, viszont ha Windows-PC-t használunk, akkor érdemesebb egy nagy fagyás vagy lassulás után nem az újraindítást, hanem a kikapcsolást választani.

A Gizmodo szakértője szerint viszont általánosságban elmondható, hogy a gépeknek jót tehet, ha időnként, akár naponta ki vannak kapcsolva, amikor nem használjuk őket. Kikapcsolt állapotban ugyanis a legapróbb folyamatok nagy része is leáll, így a gépünk kvázi kevésbé van használatban.

Kiemelt kép: Getty Images

Ez is érdekelhet:

Állítólag tönkreteheti a téli hideg a hajlítható mobilok kijelzőjét

Hamarosan ide is megérkezik a sarki hideg, szóval ez az infó pont jókor jön.

Az egyik legijesztőbb szó repülés közben: turbulencia

Vannak, akik élvezik, de a többség nem szeretné átélni, pedig nem ritka jelenség.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Akik hatalmas repülőgépeket látnak, ha belenéznek a visszapillantóba

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés