A Nemzetközi Űrállomásról küldött újabb felvételt a magyar űrhajós.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Kapu Tibor múlt hét csütörtökön megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), és megkezdte – a tervek szerint – kéthetes kutatómunkáját, amely során az Axiom–4 legénységével együtt mintegy hatvan tudományos kísérletet végez el, köztük egy magyar fejlesztés tesztelését is.

Kapu Tibor ezt a magyar fejlesztést is teszteli majd a Nemzetközi Űrállomáson

A kísérlet a gyógyászat, a robotika és a videójátékok hasznára is lehet.

A HUNOR űrprogram hivatalos Facebook-oldalán nemrég közzétettek egy felvételt, amin a magyar űrhajós az Axiom–4 legénységének indiai tagjával, Shubhanshu Shuklával szelfizik a mintegy 400 kilométeres magasságban és 28 ezer km/órás sebességgel száguldó „irodájuk” ablakában:

(Forrás, fotó: HUNOR)

Ez is érdekelhet:

Kapu Tibor megmutatta 400 kilométeres magasságból a Balatont

Látványos űrfelvételen a Balaton, Kapu Tibor szemszögéből.

Történelmi pillanat: Kapu Tibor átlebeg a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére

Most először tartózkodik a Nemzetközi Űrállomáson magyar űrhajós.

Különös égi jelenséget okozott Kapu Tiborék űrhajójának kilövése

A kilövés is látványos volt, de ami az égbolttal történt utána, az rátett még egy lapáttal.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
21% Franciaország
12% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
23% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés