Feltűnt a napokban egy új chatbot, amely betéti- és hitelkártyaadatok ellopásában is segítheti a kiberbűnözőket.

Kiberbiztonsági szakértők szerint a napokban kezdték el népszerűsíteni a FraudGPT-t egy hekkerfórumon. A dark weben és Telegramon szép köröket futó chatbot hasonlít az általunk jól ismert ChatGPT-hez: parancsokat kell írnunk egy ablakba, majd a bot válaszol rá. A fő különbség, hogy a FraudGPT-t úgy tervezték meg, hogy internetes bűncselekmények elkövetésében is segédkezzen, és ne húzza a száját az ilyen kérésekre, majd illedelmesen nemet mondjon rájuk, ahogyan a ChatGPT.

A FraudGPT többek között pillanatok alatt képes elkészíteni egy profi adathalász üzenetet, amelyben banknak adja ki magát.

A chatbotot feltehetőleg betéti- és hitelkártyaadatok megszerzésére fejlesztették ki, így sok mindenben hajaz a WormGPT-re, az elmúlt hetekben megjelent másik rosszindulatú chatbotra, amellyel olyan ímélt is pofonegyszerűen össze lehet dobni, amely a kiszemelt felhasználót csalárd számla kifizetésére kényszeríti.

Már az Európai Rendőrségi Hivatal (Europol) is felhívta a figyelmet az ezekhez hasonló MI-alapú eszközök veszélyeire, és bizony már nemcsak az elhunyt milliárdos ránk hagyott örökségével csábító, kétes magyarsággal megírt ímélektől, üzenetektől kell tartanunk. A jövő valósághűbb és veszélyesebb lesz.

Ezek is érdekelhetnek:

A legnépszerűbb magyar jelszó egyetlen másodperc alatt feltörhető

A Kinder123, a telefon, a mandula, a Joci1 és a qwertz is túlságosan népszerű nálunk.

Nemhogy tanulna, de egyenesen szenilis lett a mesterséges intelligencia?

Néhány hónapja még 98%-os pontossággal oldott meg egy egyszerű matematikai feladatot a ChatGPT, ma már csak 2%-osan. Mi az ördög történhetett?

(Forrás: HVG)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában