Nem lennénk a szék helyében.

Az MRI-vizsgálat (itthon leginkább az MR-vizsgálat kifejezést használják) egy mágneses magrezonancián alapuló, rendkívül megbízható képalkotó diagnosztikai eljárás, amely során a pácienst egy mesterségesen generált mágneses térbe helyezik, a gép pedig rádióhullámok segítségével részletes felvételt készít a testről.

Az MR(I) alkalmas különféle betegségek, sérülések (rándulás, ficam, törés), gyulladások, idegrendszeri megbetegedések (pl.: agyvérzés, epilepszia), gerincbetegségek, anyagcserezavarok, érbetegségek és fejlődési rendellenességek diagnosztikájára.

Az MRI-vizsgálat egy teljesen fájdalommentes, és a röntgennel ellentétben sugárterhelést nem okozó vizsgálat, viszont nem mindenkin végezhető el. Például ha páciens szívritmus-szabályozóval (pacemaker) vagy régebbi – jellemzően 2000 előtti – orvosi fémimplantátumokkal (csavarok, csatok, szívbillentyűk stb.) rendelkezik, mert ezek a mágneses térben felforrósodhatnak vagy elmozdulhatnak a helyükről, ami nemcsak fájdalommal járhat, de súlyos, sőt akár életveszélyes sérüléseket is okozhat – pacemakerrel még a vizsgálószoba körzetében sem tartózkodhatnak az érintett személyek.

És hogy mennyire is komolyan kell ezt venni, azt a következő videó igazán jól szemlélteti, amikor is egy MRI-gép – a mágneses térnek köszönhetően – valósággal beszippantja és falhoz tapasztja a (ferromágneses) fémszéket:

(Forrás: Medicover Diagnosztikai Központ, Wikipédia)

Ez is érdekelhet:

Átmenetileg kikapcsolódott a Föld védőpajzsa

Ha közelebb történt volna az ezt kiváltó esemény, akkor komoly bajban lennénk, vagyis talán már nem is lennénk.

Azt tudod, miért van két orrlyukunk?

Az emberi szervezet egy jól összerakott és jól kalibrált szerkezet, és a két orrlyukunk megléte is ezt bizonyítja.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában