Az okos otthoni eszközök egyre-másra hódítják meg a lakásokat. A jövő tényleg ez lesz.

A reggeli automatikus kávéfőzés egy adott pillanatban vagy a mobiltelefonról elindítva az ágyból, többé már nem álom. Most egy már megvalósulni látszó projektet mutatunk be, az első modelleket már szállítják a befektetőknek.

A Ninja Sphere központ egy gesztus és szenzor alapú eszköz, amely az elhelyezést követően mindent megtanul rólad és környezetedről. Képes figyelni a hőmérsékletet, a világítást, az energiafelhasználást, a te és a háziállataid jelenlétét, és bármi mást, ami fellelhető az otthonodban. Az adatok felhasználásával képes irányítani a környezetet vagy tanácsokat adni, de irányíthatod is a lakásban lévő eszközöket.

De nézzünk konkrét példákat, arra, miben segít a Ninja Sphere:

  • automatikusan le tud kapcsolni eszközöket, ha már nincs szükség a működésükre: lekapcsolja például a fürdőszobai hősugárzót, ha már nem vagy ott;
  • ugyanígy, ha esetleg elmentél otthonról és égve felejtetted a villanyt, szól neked, és felajánlja, hogy kapcsold le;
  • szól neked, ha nem vagy a házban, de valami mégis mozog;
  • ha elindulsz haza és kint hideg van, bekapcsolja a fűtést, hogy jó meleg legyen, mire hazaérsz;
  • ha unod a távirányítókat és a kapcsolókat, gesztusokkal is kezelheted például a lámpákat, de bármilyen elektromos eszközt is;
  • szól, ha kiszökött a kutya, vagy fára mászott a macska, és nem tud lejönni.

A lehetőségek gyakorlatilag végtelenek, hiszen bármelyik eszközre, tárgyra beállíthatsz szabályokat, rakhatsz rájuk szenzorokat. Ehhez a sok feladathoz a Ninja Sphere-t ellátták a legfontosabb hálózati szenzorokkal; képes Bluetooth-on és wifin is kommunikálni az eszközökkel, illetve mivel bárki fejleszthet hozzá programot, ezért már most nagyon sok külső szoftvert és eszközt támogat. Együttműködik jó pár kamerával, a Spotify-jal, de a Pebble okosórákra is tud üzeneteket küldeni.

Mi az a Kickstarter?

Korábban már írtunk a közösségi finanszírozásról, olvasd el, ha még nem tetted. Akkor beszélünk crowdfundingról, amikor meggyőzöl egy közösséget, hogy invesztáljanak a termékedbe vagy szolgáltatásodba, így gyakorlatilag ők teremtik meg a lehetőségét, hogy létrehozd azt, amiben ők támogattak téged. Bevett szokás, hogy a támogató közösség ezért valamilyen ellenszolgáltatást kap. Az egyik ilyen fórum, hogy bemutasd a projekted, a Kickstarter, mely  a 2009-es indulása óta közel egymilliárd dollárt gyűjtött olvasóin keresztül olyan startupokhoz, mint az Olloclip lencsék vagy Pebble órák. Itt találod a legnépszerűbb, legtöbb pénzt összekalapozott projekteket. Inspirálódj, és vágj bele a sajátodba!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Azonnal építünk ennek a gyönyörű lánynak egy hóembert

További cikkeink a témában