Drónt reptetni mókának sem utolsó, de a Parrot Bebop Drone-ját már munkára is használhatod, vagy akár csinálhatsz vele egy menő YouTube csatornát is, abban pedig nem kevés pénz van. Mindezt úgy, hogy nem kerül vagyonokba. Mi szóltunk.

A Parrot ezzel a cuccával most elég nagyot borított. Az árral kezdjük, mert tudjuk, hogy az érdekel a legjobban. 165 ezer forintba fáj a cucc, ami megfelel egy csúcskategóriás droidos okosteló árának, egy iPhone 6-ot pedig csak használtan veszel ennyiért. Cserébe a kicsike mindent tud, amit egy drónnak érdemes.

A legfontosabb persze a 180 fokos látószögű, képstabilizátorral ellátott 14 megapixeles kamera, amivel 1080p-s full HD felvételeket készíthetsz tényleg bármiről. A képet ráadásul valós időben is streamelheted az okostelefonodra vagy a tabletedre, ami szintén nem egy rossz fícsör, de persze a tényleges nagyfelbontású felvétel egy 8 gigás flash tárolóra kerül. A kétmagos proci gond nélkül képes a négy propeller hatékony irányítására, így a gép erőlködés nélkül lekezeli, ha oldalba kapja a friss nyári szellő. Az eszköz egyébként Wi-Fi segítségével kommunikál a telefonoddal, melyre csak le kell töltened az erre szolgáló ingyenes alkalmazást. A beépített GPS-nek köszönhetően még attól sem kell tartanod, ha a kütyü valamilyen zavar miatt elveszítené a telefon által küldött jeleket, hiszen a Bebop rendelkezik hazatérés funkcióval, melynek hasznosságáról nem hisszük, hogy nagyon győzködnünk kellene bárkit is.

A drón hatótávolsága helyből körülbelül háromszáz méter, de van egy másik eszköz, amivel nekifutásból ezt nagyjából két kilométerre is ki tudod tolni, ami már erősen húvazze kategória. Az eszközt Sky Controllernek hívják és tulajdonképpen nem más, mint egy profi kontroller, jeladó és erősítő, amivel a Bebop átalakulhat a hatodik érzékszerveddé. Ebben is van GPS, melynek jelét folyamatosan továbbítja a drónnak, így az egy gombnyomásra vissza tud térni a kezelőjéhez.

A Sky Controller anyaghasználata, kialakítása és összeszerelése csúcskategóriás, erre nem is érdemes több szót vesztegetni. Akár önmagában is használhatod, ami városban azért nem annyira biztonságos, hiszen ilyenkor végig látnod kell a drónt. Egy fokkal jobb, ha a telefonod/tableted a cucc közepére pattintod, mert ilyenkor az élő streamnek köszönhetően végig láthatod, merre jár. Az igazi durvaság azonban az, amikor felpattintasz valamilyen FPV headsetet, amivel már tényleg testközeli az élmény. Tériszonyosoknak mondjuk ez nem igazán ajánlott. 280 ezerért kaphatsz egy drón plusz kontroller kombót, ami már kicsit borsosabbnak tűnhet, de még mindig nem éri el egy tíz éves lerobbant Suzuki Swift árát. A teljes pakk így néz ki:

A gépet alkalmunk nyílt kipróbálni a magyarországi bemutató alkalmával – a taknyos idő miatt sajnos csak odabent – és arra jutottunk, hogy a kezelés elképesztően egyszerű és gyorsan tanulható. Hogy odakint milyen felvételeket lehet vele lőni, arról itt van egy videó, amit Korzikán készített valaki és hát, ööö… inkább nézd meg magad!

Így a végére nem maradt más, csak egy figyelmeztetés: ez a drón tényleg nem drága, viszont még ennek ellenére sem etikus vagy törvényes a hátsó kertben meztelenül napozó csajokat a magasból kamerázni. Úriember olyat nem csinál.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

A Leica legolcsóbb fényképezőgépe azonnal képet ad a kezedbe

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés