A PSP a Sony első próbálkozása volt a kézi játékkonzolok piacán – az első modellek 2004-ben jelentek meg Japánban, majd egy évvel később világszerte is piacra kerültek.
A PSP anno igen nagy népszerűségnek örvendett, a közel húszéves veterán készülékek alkatrészei mára viszont igencsak elöregedhettek, főleg, ha a nem megfelelően tárolták vagy tartották karban őket. De ez egy természetes folyamat, hát ilyen az idő múlása; azonban a PSP egyes alkatrészei nem feltétlenül úgy öregednek, ahogyan az illendő volna.
A PSP akkumulátorai közül ugyanis nagyon sok felfúvódott, a duzzadás pedig összetörheti a konzol többi részét, a legrosszabb forgatókönyv szerint pedig akár fel is robbanhatnak.
Úgy tűnik, hogy a probléma a PSP–1000, majd a későbbi PSP–2000 és PSP–3000 modellek akkumulátorait is egyaránt érinti. De hogy kicsit levegyük a keresztet a Sonyról: a PSP-nél tapasztalt gond valószínűleg nem páratlan a techvilágban, húsz év után ugyanis sok lítiumion-akkumulátor megadhatja így magát.
Így, ha van egy PSP-d, amelyet tárolsz az egyik fiókod legmélyén, a legjobb, ha lecsekkolod, hogy milyen állapotban van az aksija, majd a készüléket biztonságos helyre rakod. Öröm az ürömben, hogy a PSP-ből az aksi nagyon könnyen eltávolítható, aztán le lehet adni veszélyes hulladékként.
Íme néhány készülék, amelynek az aksija nagyon nem öregedett jól:
I want to thank a meme for making me check on a PSP that turned out to have a bulging battery. Thanks Japanese twitter. #PSPのバッテリー pic.twitter.com/B50ecKKXDI
— Liam S. Crouch (@Petterroea) July 28, 2020
I saw this and my husband immediately went and found both of our PSPs and both batteries had swelled. One had popped the battery cover off. Thanks, and everyone check yours! https://t.co/iRiw53j9mz pic.twitter.com/dJznlmFxSx
— Tigrin (@TigrinAE) October 24, 2024
oh my god 😭😭😭😭 save urself from a housefire, check your PSP batteries right now https://t.co/8OO0M3sePa pic.twitter.com/wGieZ5RXFJ
— Cynthia 🦋 (@zeldaddicted) October 24, 2024
Ezek is érdekelhetnek:
(Forrás: MeriStation)