Robotmadarat építeni nem nehéz. Elérni, hogy fent maradjon az égben? – na az már egy egészen más történet. Nem véletlen, hogy soha élő ember nem mondta még a barátainak, hogy "hé, van egy jó ötletem péntek estére: építsünk robotmadarat!"

Senki, kivéve a Marylandi Egyetem néhány mérnökét, akik nem csak megpróbálták, de meg is építették a madarat, amit robo-ravennek (robot holló) kereszteltek el. Hála az olyan modern technikáknak, mint a 3D-nyomtatás, a madár tömegét sikerült elég alacsonyan tartani, hogy fent maradjon, sőt, bizonyos szempontból még túl is szárnyalták, amit a természet alkotott.

Bár a robotmadár mozgása összességében közel sem olyan kifinomult, mint egy valódié, a szárnyai külön-külön mozgathatók, így jóval látványosabb trükkökre képes, mint egy igazi madár (bocsika, természet, de ez 1-0 ide).

A végeredmény olyan megtévesztően valódinak tűnik, hogy még a madarakat is sikerült vele átverni, a tesztrepülés alatt ugyanis a robotmadárhoz egy sólyom is becsatlakozott.

A következő lépés? Szerintünk ha összeeresztenék a Boston Dynamics felrúghatatlan kutyájával egy arénában, azzal elég sok pénzt kaszálhatnának.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így fog kinézni a 25 év után feltámasztott legendás Nokia modern változata

Ez lenne a protokoll, ha egy Földre veszélyes aszteroida közeledne a bolygónk felé

Így néz ki egy esőfelhő belseje egy ejtőernyős szemével

További cikkeink a témában