Amennyiben Dél-Koreában keresünk olyan helyet, mint Európában a Riviéra vagy az arab államokban Dubai, leginkább Puszan (Busan) lehet az úticélunk. A városban egyaránt megtalálhatók a homokos tengerpartok, a sziklákkal övezett, panorámát nyújtó hegyoldalak, ahol fel-fel bukkanhatnak ősi templomok, ugyanakkor egy folyamatosan bővülő, digitális városrészbe is ellátogathatunk. Az ország második legnépesebb települése Szöul után, egyben közkedvelt úticél, hiszen közel 40 millió turista fordul meg itt évente. Különleges hely, ahol a kulturális hagyományok összefonódnak a legújabb technológiákkal, és amely otthont adhat a 2030-as Világkiállításnak.

Hagyományok és újítások találkozópontja

A város különleges elhelyezkedése már önmagában garantálja, hogy az aktív és passzív pihenés hívei egyaránt megtalálják a szívükhöz közel álló programot. A helyi szokásokat programok széles skáláján át ismerhetik meg, az ikonikus Jagalchi halpiactól kezdve, az öt napfényes tengerparton át a jövő okosvárosával bezárólag. Akit a kultúra, és az ettől el nem választható vallás egyaránt érdekel, érdemes ellátogatnia a lenyűgöző hegységekben található buddhista templomokba. A leglátogatottabb, Beomeosa templom mellett számos izgalmas pillanatot rejt magában a többek között kötélpályás elemeket is tartalmazó túrával megközelíthető seokbulsai sziklafaragványos templom felkutatása is. A település több évtizeden át tartó fellendülését a sport területén bekövetkezett változások is jól mutatják. Dél-Koreában óriási népszerűségnek örvendenek az olyan nyugati sportok, mint a baseball vagy az európai foci.

Puszan nemcsak a sokszínű kulturális életével, a látványosságaival és az iparági fejlesztéseivel nyűgözi le a látogatókat, hanem forradalmi újításaival is. A város vezetése célul tűzte ki, hogy felhívja a látogatók és a világ figyelmét arra, hogyan vált Dél-Korea félévszázad leforgása alatt a fejlődő országok érdekeit is segíteni képes országgá.

Épül a jövő iparának „Mekkája”

Puszan utóbbi éveinek egyik legnagyobb szabású projektje, az Eco Delta Smart City építése. Az „okosváros” alapításának célja, hogy az emberek a lehető legfejlettebb technológiai körülmények között élhessenek majd, legyen szó az oktatásról, a biztonságról vagy éppen a környezetről.

A terület fejlesztése jelenleg kísérleti szakaszban jár, amelynek egyik első lépése a Samsung technológiai fejlesztéseivel felépült Eco Delta Smart Village.

A vállalat 54 okosotthont látott el olyan hűtőszekrényekkel, mosó- és mosogatógépekkel, televíziókkal, valamint tabletekkel, amelyekre a Samsung SmartThings alkalmazást előre telepítették.

Az ennek segítségével kialakított ökoszisztémával a felhasználók nyomon követhetik otthoni energiafelhasználásukat, így tudatosan alakíthatják fogyasztási szokásaikat.

A Samsung célja, hogy levegőmonitorokkal, légtisztítókkal és különböző szellőztetőberendezésekkel is javítsa a lakók életminőségét. Az okoseszköz-rendszer az egészségügy, a robotok, a lakókörnyezet, az adatfelhasználás és a vízhasználat területén támogatja a felhasználókat. A „falu” lakói tavaly költöztek be egyelőre hároméves időtartamra az otthonaikba, amely tartózkodási időt igény leadása esetén meghosszabbíthatnak további két évre.

A projekt eredményeként egy olyan, forradalmi városrészt alakítanának ki a fejlesztők, amely biztosítja a fenntartható életet a jövő generációi számára. A tervezett 30 ezer otthont egy majdnem 12 négyzetkilométeres területen építenék fel a kivitelezők.

Hét év távolság

A 2030-as Világkiállítást hét év múlva szervezheti majd a négy pályázó város egyike, azonban a készülődés már javában megkezdődött. A rendezvényt 2030 május eleje és október vége között tarthatja a nyertes város. Két évvel ezelőtt, Dél-Korea Puszan városával szállt versenybe a megszervezés jogáért, ám nincs könnyű helyzetben.

A címért még Olaszország fővárosa, Róma, valamint a szaud-arábiai Rijád városa küzd meg. Puszan pályázatának erőssége, hogy a város a bolygó, a jólét és az emberek igényeit tartja szem előtt. A város törekvései a fenntarthatóság mellett a technológia fejlesztésére irányulnak. A pályázatban három globális kihívásra keresnek megoldást, az éghajlatváltozásra, a digitális átalakulás kihívásaira, és a nemzetek közötti egyenlőtlenségre.

Puszan törekvését a Samsung is támogatja

A Samsung a digitális és technológiai újítások elkötelezett híve, ötleteivel és megoldásaival tesz azért, hogy formálja a mindannyiunkat körülvevő világot. Ennek jegyében olyan eszközökkel látja el felhasználóit, amelyek segítik őket a mindennapokban, legyen szó munkáról, pihenésről vagy az egészséget érintő kérdésekről.

A Samsung – többek között – okostelefonokkal, egészségügyi funkciókat biztosító, viselhető okosórákkal, televíziókkal és háztartási eszközökkel szolgálja az emberek kényelmét és jóllétét.

A vállalat Dél-Korea és a világ egyik vezető gazdasági szereplőjeként támogatja Puszant, hogy versenybe szálljon a világkiállítás megszervezéséért. A 2030-as puszani Világkiállítás tematikája a „Technológia az emberiségért”, amely megegyezik a Samsung azon célkitűzésével, hogy tudásával és szakértelmével kiváló termékeket és szolgáltatásokat hozzon létre, hozzájárulva egy jobb globális társadalom létrejöttéhez.

A vállalat kifejezett érdeke, hogy ne csak a technológiai nagyvállalatokkal, hanem a felhasználók lehető legszélesebb körével is megismertesse a koreai kultúra egészét, legyen szó a hagyományokról vagy az emberiséget segítő jövőbeli technológiákról.

Ez is érdekelhet:

Fotókon egy lehetséges idegen civilizáció alkotta objektum egy darabja

A Csendes-óceán mélyén bukkant rá Avi Loeb világhírű harvardi fizikus és kutatócsapata.

Videón a sokáig a Naprendszer 9. bolygójának számító Pluto 3500 méteres jéghegyei

Egyenesen a Naprendszerünk széléről érkeztek a felvételek.

Time-lapse videón a Föld egy éve az űrből nézve

Láttál már, ennél látványosabb videót a Földünkről?

(Fotók: Samsung Magyarország)

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában