És azt mondaná, hogy "jó napot uram, meghoztam a hawaii pizzát". Mi lehet, hogy elgondolkodnánk rajta, hogy bevettük-e a gyógyszereinket, amiért ananászos pizzát rendeltünk, de ezt leszámítva ez a jelenet hamarosan akár valósággá is válhat.

Az Agility Robotics által fejlesztett Digit persze sokkal többre képes, minthogy kivigye a pizzát (erre egy önjáró szállítórobot is alkalmas, ha éppen nem gyullad ki). A robotnak négy irányba szabadon mozgó karja van, képes önállóan egyensúlyozni, kinyitni az ajtókat és akár 18 kilogrammot is elbír, vagyis számos területen könnyítheti meg az emberek munkáját.

Hogy mennyire jó munkát végeztek a fejlesztői, azt már az előző, Cassie nevű robotjuknál is lehetett látni, ami terepen is jól elboldogult.

A Digit viszont ennél is jóval fejlettebb, hiszen a robotautók által is használt LIDAR-rendszerrel tájékozódik, így a lépcsők vagy a zúsfolt szobák sem okozhatnak neki problémát.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Valóban létezik a tökéletes robotporszívó? Kipróbáltuk a gépet, ami helyettünk is megcsinál mindent

Kvíz: mondunk három várost, melyik országban vannak?

Súlyos bajt jelez a NASA műholdja: elképesztő tempóban roskad össze a világ egyik legnagyobb városa

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
69% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
Százhektáros paradicsom golfkóstolóval, privát wellnessel és regionális ízekkel
Hirdetés