Állítólag a dél-korai vállalat eladja a mobilos részlegét, és házon belülről jön a vevő.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az LG lába alól már hosszú hónapok óta csúszik ki a talaj, legalábbis ami a mobilgyártó részlegét jelenti. A dél-koreai vállalat friss, vagyis decemberi pénzügyi jelentése szerint ugyanis telefonjaik már 66 hónapja veszteséget termelnek, ami akárhogy is nézzük, jelentős.

Úgy tűnik, egész magas szinten is így gondolják a dolgokat, legalábbis erre enged következtetni Kwon Bong-seok cégvezér egy kiszivárogtatott belsős üzenete, amiben a részleg nagyon is lehetséges eladásáról/leállításáról ír.

A BusinessKorea pedig már tudja is, ki csapna le a kínálkozó a lehetőségre, az a VinGroup vietnámi cégcsoport, ami már eddig is bedolgozott az LG-nek (az olcsóbb és középkategóriás mobilok gyártásával), és ami így – vagyis ha tényleg megvalósul az üzletet – a világ mobilos térképére.

Akkor ezzel vajon mi lesz?

Az LG hamarosan egy olyan telefonnal jöhet, hogy a szemed jojózni fog tőle

Minek hajtogatni, ha fel is lehet csavarni, mint egy szőnyeget?

(Forrás: The Korea Herald, BusinessKorea, HVG, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A gyártósortól az üzletek polcaiig – hogyan támogatja a technológia a termékértékesítést?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés