Nem tudjuk, milyen lehet a hangulat a pokolban, de az Antares rakéta tavalyi felrobbanásáról most közzétett képeket elnézve már van róla némi elképzelésünk. A NASA robotrakétája, amely a Nemzetközi Űrállomásra szállított volna eszközöket, tavaly októberben semmisült meg pillanatokkal a kilövés után, amivel valószínűleg ez lett minden idők legdrágább és legfantasztikusabb tűzijátéka.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az űrügynökség korábban már két videót is közzétett a rakéta pusztulásáról, amelyek közül az egyik közvetlenül a kilövőállás mellől örökítette meg az eseményt, de a fotókon sokkal világosabban látszik, hogy mi történt.

A legénység nélküli rakétánál a kilövés utáni pillanatokban műszaki hiba lépett fel, ezért a megsemmisítésért felelős tiszt azonnal aktiválta az önmegsemmisítő rendszert, tűzgolyóvá változtatva a millió dolláros eszközt.

A Wallops Island-i kilövőállás javítása önmagában 15 millió dollárt emésztett fel - nem beszélve arról a 200 millió dolláros kárról, amit a rakéta megsemmisülése jelentett a NASA-nak. Nem csoda, hogy az űrügynökség azóta sem próbálkozott újabb kilövéssel, a rakéta műszaki felülvizsgálata azóta is tart.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott