A fejlesztések elsősorban a harcjárműfejlesztésre fognak irányulni.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Palkovics László innovációs és technológiai miniszter szerdán a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, hogy hiba volt leépíteni a hadiipart a rendszerváltáskor.

Palkovics kiemelte, hogy a védelmi ipari stratégia egyik legfontosabb eleme az ágazati klaszterrendszer kiépítése, amely hat csoportban, az adott szektorban érdekelt iparvállalatokat is tömöríti, irányításuk pedig az Innovációs és Technológiai Minisztériumhoz tartozik majd.

A klaszterek egyike a harcjárműfejlesztésre irányul, de lesz légi, lőszereket előállító, illetve kiberrendszerek fejlesztésére szolgáló védelmi ipar centrum is.

MTI; kiemelt kép: Illusztráció/Getty Images

Ez is érdekelhet:

Speciális búvároknak egy 1802-ben elsüllyedt hajóról sikerült tárgyakat felhozni

A Mentor akkor süllyedt el, amikor Lord Elgin konstantinápolyi brit követ csoportja Nagy-Britanniába akarta szállítani az athéni Parthenon, az Akropolisz és más athéni műemlékek kincseinek egyes darabjait.

Egy központi kéjcsarnokot alakítanának ki az amszterdami szexmunkások részére

Ezzel együtt pedig megszűnne a vörös lámpás negyed, ahogy ma ismerjük.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
19% Franciaország
13% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés