A spanyolok kiesése után, ha lehet, még fontosabb lett a horvát–dán meccs, mert könnyebben oda lehet érni az elődöntőbe. Bele is kezdtek a srácok.

A horvátok a bombajó támadóhatosukkal kezdtek, Dánia variált egy kicsit, főleg elöl.

FIFA World Cup ? on Twitter

CRODEN // FORMATIONS They're ready ? We're ready (after 5 minutes in a darkened room to calm down) ? Are you ready? ?

De mielőtt bármi kiderülhetett volna a taktikáról, felállásról, harci kedvről, máris vezettek a dánok. 58 másodperc kellett hozzá, Jörgensen lövése valahogy utat talált a kapuba. 0–1

Mindössze három percig voltak hátrányban a horvátok, a dán védelem döbbenetes megoldásai után Mandzukic egyenlített. 1–1

A vb-k történetében még nem volt ilyen gyors gólváltás egyenes kieséses szakaszban.

OptaJoe on Twitter

4 - Croatia v Denmark is only the second match in World Cup history to see both teams score inside four minutes, after Argentina v Nigeria in June 2014. Quickfire. #CRODEN #CRO #WorldCup

Fantasztikus kezdés, sajnos azonban ennyi volt a foci, a maradék 80 percre elfogyott, de jó, inkább csak a második félidőre. A dánok hozták a saját játékukat, a stabil védekezésre, a fegyelemre támaszkodtak, az elvileg kreatívabb horvátok meg semmit se tudtak ezzel kezdeni. Vagyis igen, jött a hosszabbítás.

Amit Dánia kezdett jobban, picit feljebb tolták a csapatot, majd Sisto is jó csere volt, mégis a horvátok lábában volt a továbbjutás. Rebic tökéletes labdát kapott Modrictól, felrúgták, tizenegyes. Modric állt oda, azonban Schmeichel megfogta, ki sem pattant róla. Bűn rossz büntetőt volt.

A tizenegyeseknek az a hátránya, hogy valakinek tovább kell jutnia, pedig egyik csapat sem érdemelte meg. Illetve Schmeichel megérdemelte volna, mert a párbajban is fogott kettőt, de a társai még többet hibáztak, így Rakitic tizenegyese továbbjutást ért. Subasic is hármat védett, tíz lövésből csak öt ment be.

Oroszország–Horvátország negyeddöntő lesz.