Az űrszemétszedés nem csak önzetlen indíttatásból történne.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az űrszemét komoly komoly és valós problémát jelent, folyamatosan megfigyelés alatt is tartják az elhalt és elhagyott műhold- és rakétadarabokat, hogy elkerüljék a Föld körüli pályán lévő műholdakkal és egyéb űreszközökkel való összeütközéseket – nemrég a Nemzetközi Űrállomásnak kellett manővereznie, hogy elkerüljön egy adag űrszemetet.

Először figyeltek meg nappal űrszemetet

Azon kívül, hogy ez egy szomorú dolog, elég nagy segítséget is jelent.

A SpaceX viszont javítana a helyzeten, ugyanis közleményük szerint a jövőben a Hold- és Mars-utazásra használandó Csillaghajóval (Starship) a küldetések hazafelé tartó fázisában gyűjtene be némi űrszemetet annak a mintegy 100 tonnányi rakomány helyére, amit a célállomásra szállítanak.

Azt azért megjegyeznénk, hogy nem csak az önzetlenség vezérli Elon Musk űripari vállalatát, hiszen őrült mennyiségű Starlink-műholdat állítottak és állítanak még a jövőben Föld körüli pályára – hogy internettel lássák el a világot.

Elon Musk szerint 2024-ben már a Marson leszünk a SpaceX-szel

Elvileg négy éven belül meghódítjuk a vörös bolygót.

(Forrás: Futurism, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Nem a kávé a hibás, ha íztelen lett a jegeskávéd – Ez az oka

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés