Hosszú sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az olimpiai után edző-férjével, Shane Tusuppal megalapítják az Iron Aquatics úszó klubot, ahova át is igazol a Vasasból.

A klub célja egy olyan világszínvonalú úszóprogram kialakítása, amely pozitív hatással lesz az úszók teljesítményére, egyben a civil életben való helytállásukra is.

„Szeretnénk egy olyan csapatot alapítani, ahol a kemény munka jó hangulatban telik és a sportolók pontosan tudják, mit kell tenniük a céljaik elérése érdekében. Ezáltal olyan fontos emberi tulajdonságokat szeretnénk megtanítani, amit én magam is a sporttól tanultam, mint például a kitartás, céltudatosság, szorgalom és magabiztosság.”

De ezek a tervek és célok nem az úszópályafutása végét jelentik, a 2020-as olimpián is rajtkőre szeretne állni, sőt, eljátszik a gondolattal, hogy a 2024-es játékokon is szerepel.

Katinka Rióban öt egyéni és egy váltó számban áll rajthoz az olimpián, ám érmet nem ígér, még akkor sem, ha tudja, óriásiak az elvárások vele szemben. De mást igen, két dolgot is:

"Az egyik az, hogy mindent kifogok adni magamból, hogy Magyarországot a lehető legmagasabb szinten tudjam képviselni. Amikor célba ütök majd egy-egy versenyszám végén, ígérem, hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy országunk a legjobb helyen végezzen.

A második pedig, hogy Rio után továbbra is szeretnék példamutató értékeket képviselni, inspirálni és motiválni, ezáltal arra törekedni, hogy még magasabb szintre emeljük a már nagy hagyományokkal rendelkező úszósportunkat. Pontosan ezért költöztem haza már 2012-ben, hogy szerepet játszhassak ebben a fejlődésben."

Ahhoz, hogy létrehozzák Magyarországon ezt a programot, miközben ők ketten teljes erőbedobással folytatják a felkészülést, találniuk kellett egy olyan úszóedzőt, aki egyetért a szemléletükkel, itthon tudja irányítani a csapatot, és van tapasztalata az utánpótlás nevelésben is: Darren Ward személyében megtalálták mindezt.

Katinka is részt vesz a klub életében, mindenben szeretne segíteni a sportolóknak, fiataloknak:

"Azt még megjegyezném, hogy természetesen én is ki fogom venni a részem a leendő csapat fejlődésében. Amikor a felkészülésem és a versenyeim engedik, az eddig megszerzett tapasztalataimat próbálom majd továbbadni az úszóinknak."

„Segítek majd az úszótechnikák javításán a vízben, a parton pedig a sporttal járó nehézségek áthidalásában tudok asszisztálni. Tulajdonképpen az úszóink rendelkezésére állok majd, és amiben tudok, segíteni fogok!”

És hogy mi a célja az Iron Aquaticsszal, mi az ars poetica?

"Azt szeretném, hogy minden gyerek, aki a program részese, akár egy hétre, egy hónapra, egy évre vagy az egész gyerekkorára, fejlődjön, és jobb emberként hagyja el a programot, mint ahogy érkezett. Szeretném minden gyerek lehetőségeit maximalizálni és az úszást használni arra, hogy kiteljesedhessenek nem csak a sportban, de az élet többi területén is."

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Azt a válogatottat kapta Magyarország, amelyiket Rossi szerette volna elkerülni

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés