A CAT S41 gyakorlatilag elpusztíthatatlan, az akksija pedig halhatatlan, mégis tud annyit, mint egy jobb középkategóriás telefon.
A látszólagos hasonlóság miatt persze nagy volt a kísértés, hogy a telót a mindent túlélő Nokia 3310-hez hasonlítsuk, de be kellett látnunk, hogy végtelen üzemidő ide, törhetetlenség oda, az S41-nek vajmi kevés köze van a Nokia legendás telefonjához.
A CAT strapatelefonja ugyanis a kemény külső mögött egy teljesen tisztességes, középkategóriás telefon Helio P20 procival, 3 GB RAM-mal, 13 megapixeles kamerával és ötcolos full HD kijelzővel, amivel teljesítményben nagyjából a Samsung Galaxy A5, Huawei P10 Lite szintjén mozog.
Azt persze le sem tagadhatná, hogy kifejezetten egy szűkebb célcsoportnak készült, hiszen már ránézésre is egy igazán masszív, sebezhetetlennek tűnő készülék, aminek 218 grammos tömegével igazán férfias súlya is van - ahogy mondani szokták, van benne anyag.
Az említett célcsoportot, akik jellemzően nem egy iroda kényelmében tengetik a napjaikat (például tűzoltók, mezőgazdasági munkások, építőmunkások, halászok és még sorolhatnánk) viszont a legkevésbé az érdekli, hogy a telefon két-három dekával nehezebb, mint egy mai csúcsteló, mint ahogy azt sem nagyon fogják a szívükre venni, ha nem az ő telefonjuk lövi a legszebb naplementés képeket, vagy ha nincs Home-gombba épített ujjlenyomat-olvasó (ami végül is teljesen logikus, hiszen egy vastag munkavédelmi kesztyűben nem sok haszna lenne).
Az már sokkal inkább elvárás egy ilyen melós telefontól, hogy akkor se törjön ripityára a kijelző, ha a létráról ráesik a betonra, hogy az akkumulátor ne merüljön le az erdő közepén és a kijelző tűző napsütésben is látható legyen. Az S41 pedig ezeknek az elvárásoknak maximálisan megfelel, a különleges képességeit felsorolni is nehéz lenne. Azért teszünk egy próbát:
- A már említett, 5000 mah-os akksi
- A legújabb Corning Gorilla Glass 5 karcálló kijelző
- IP 68-as víz- és porvédelem (magyarul két méter mély vízben egy órán keresztül lazán elvan)
- Ami mellett megfelel a MIL-STD-810 katonai szabványnak is. Ez azt jelenti, hogy a telefon ellenáll a sónak, a pornak, a párának, a víznek, az UV-sugárzásnak, a rázkódásnak és a nyomásváltozásnak is
- Kesztyűben vagy akár vizes kézzel is használható érintőkijelző
- Víz alatt is használható kamera
Utóbbihoz tartozik egy "underwater" mód is, ami aktiválja a vízalatti funkciókat, így az érintőkijelző helyett a telefon gombjaival indíthatjuk el a felvételt vagy válthatunk fotó és videó között. Bár ezt a funkciót személyesen nem volt lehetőségünk kipróbálni, de a bemutató videó alapján elég meggyőző.
Az S41 másik szuper képessége a multifunkciós akkumulátor, ami nem csak a telefont képes napokig életben tartani, de ha nincs szükségünk a teljes kapacitásra, a Battery Share funkcióval más elektronikus eszközöket is tölthetünk róla. Ilyenkor azt is megadhatjuk, hogy az akksi hány százalékát akarjuk feláldozni töltésre, sőt, kikapcsolt állapotban gyorstöltésre is lehetőségünk nyílik.
Az S41 Magyarországon egyelőre korlátozottan elérhető, például az eMagnál, ahol 160 ezer forintért juthatunk hozzá, de ha minden jól megy, akkor strapamobiloktól szokatlan módon hamarosan szolgáltatóknál is lehet majd kapni.