Miután a Ferrari és Sebastian Vettel megnyerte a szezonnyitó futamot, várható volt, hogy nem hagyja szó nélkül Lewis Hamilton beszólását.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az Ausztrál Nagydíj időmérőjét Hamilton olyan körrekorddal húzta be, hogy a Ferrari csak lesett. A brit akkor összeszájkaratézott Vettellel, aminek lényege hogy a brit arra várt, hogy összehozzon egy jó kört, amivel letörölheti a vigyort legfőbb riválisa képéről.

A versenyt Vettel nyerte – egy kicsit a jó stratégiának, de főleg a Haas-szerelőknek és a mázlinak köszönhetően –, vagyis elvileg összejött az elégtétel, de biztos, ami biztos alapon a Ferrari a hivatalos közzétett versenyjelentés utolsó sorában még odaszúrt a Mercedesnek és Hamiltonnak:

„Bocsássatok meg nekünk, de ezúttal mi voltunk azok, akiknek mosoly ült ki az arcára.”

A jelenlegi állás tehát: Mercedes/Hamilton–Ferrari/Vettel 1–1.

Hamilton tudja, miért bukta el a futamot. Nem, nem a karma ütött vissza szerinte:

(via, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott