A Red Bullal ellentétben a Mercedesnek és a Ferrarinak nem jön be az új motorkonstrukció, utóbbi még tenne is ellene.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Kiderült, milyen erőforrásokat használhatnak a csapatok 2020 után a Forma–1-ben. Várható volt, hogy akadnak, akik az új szabályokat támogatják, és lesznek olyanok, akik ellenzik az újításokat.

A Mercedes és a Ferrari például ellene van. Az álláspontjuk az, hogy az új koncepció nagyon hasonlít a jelenlegi formulára, ugyanakkor mégis egy teljes fejlesztést jelent, azaz 2018 és 2020 között két külön motoron kellene dolgozniuk, ami érthetően szívás, plusz költséges, még nekik is. Éppen ezért a maranellóiak csapatfőnöke, Maurizio Arrivabene közölte, hogy

„indokolt esetben élni fogunk a vétójogunkkal.”

Ugyanakkor szerinte erre nem lesz szükség, mert

„komoly és világos elképzelésekkel rendelkező emberekről van szó, akik tudják, mi is a tét.”

Ki tudja, mi lesz ebből, talán ebben is majd a Ferrarinak (és a Mercedesnek) kedveznek és alakítgatnak még a szabályokon, mint ahogy arra korábban is félreérthetetlenül utalt Bernie Ecclestone:

Hatalmas botrány lesz az F1-ben, ha igaz, amit Ecclestone állít

Elég komoly részrehajlással vádolták meg a sportág irányító testületeit.

(Fotó: AFP)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés