Toto Wolff szerint már nem a versenyzés a lényeg.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Nico Rosberg most nyerte meg a szezon második futamát a Mercedesnek, és egy hihetetlen kombót nyomat már 2015 vége óta, de persze nem ez a legfontosabb dolog a sportágban, hanem a sok politika. Az újságokban másról sem írnak, csak arról, mennyire szar az új időmérő, már megint melyik szabály hülyeség, mit kéne csinálni, kiknek kéne csinálnia. Senki nem tudja eldönteni, hogy most akkor vissza kéne-e térni a régi időmérős rendszerhez-e vagy sem, vagy egyáltalán kinek lenne jogában eldönteni a dolgokat. Pontosan ezért mondta azt Toto Wolff is, hogy szerinte a Forma-1 már nem szól semmi másról csak a politikáról, és ez az izgalmakat is tönkreteszi.

„Úgy tűnik, hogy már 90%-ban a politikáról szól ez a sportág. Most senkit nem érdekel például, hogy mi megy a pályán, csak az időmérővel foglalkozik mindenki, meg az egyéb borzalmas ötletekkel. Remélem lassan visszatérünk már ahhoz, hogy a versenyzéssel foglalkozzanak és izgalmasabbak legyenek a futamok.”

„Ha azt nézzük, hogy milyen különbségek vannak, úgy érzem, hogy a Ferrari közelebb van, mint ahogy azt mutatja. Kimihez képest 15 másodperccel voltunk előrébb, de a végén ez már lecsökkent pár másodpercre, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy jönnek fel és erősek.”

„De amikor te vagy az, aki vezet, akkor sokkal inkább ráállsz egy köztes sebességre, mint például Nico is, és stratégiailag sem vagy annyira bevállalós, nem keresed a felesleges kockázatokat. Kimiéknek jó volt a stratégiájuk is, a két kiállás nem volt éppen a legjobb döntés Nico számára.”

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés