A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko beszólt a Forma–1-nek és egy kicsit Lewis Hamiltonnak is.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Tagadhatatlanul látszik, hogy az F1 elmúlt évtizedében sokkal nagyobb szerepet játszik a technológia, mint a pilóták képessége. Ezzel kapcsolatban fogalmazott meg véleményt Helmut Marko, aki egészen odáig ment, hogy

„jelenleg inkább mérnöki világbajnokságáról beszélhetünk, mintsem versenyzői világbajnokságról. Pedig nem az autókról kellene szólnia, hanem a pilótákról. Őket érdekli a közönség, ők nyűgözik le a publikumot. (...)

Az F1 közelebb jár az önvezető autókhoz, mint a Google. Minden a mérnökökön múlik, ez pedig nagyon rossz irány”.

Persze Marko sem vonja kétségbe Lewis Hamilton istenadta tehetségét, de szerinte a hatszoros világbajnok „hatalmas fölényét a motorjának köszönheti”. A helyzeten azzal javítana az osztrák, hogy betiltaná a telemetriát és a rádiózást a versenymérnök és a pilóta között.

Ez az egyetlen dolog, amivel le lehet győzni Hamiltont Villeneuve szerint

Jó tanács a kihívóknak egyenesen 1997 világbajnokától.

(Forrás: planetf1.com, fotó: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés