A Halálos iramban ötödik részében szerepelt ez a fantasztikus izomautó, eredetileg egy Plymouth Barracuda, amit a legvadabb álmaid szerint építettek át.

Már az ötödik része készült a Halálos iramban szériának, amikor rátaláltak erre az autóra, és bár a filmből inkább a fenti ’63-as Corvette maradt meg az emlékezetedben, a Plymouth is állakat ejt, amerre járnak vele. 1971-ben készült ez a Barracuda, de 2010-ben teljesen átépítették, és a ragyogó zöld fényezéséről végül a Frankencuda nevet kapta.

Nem tudod nem észrevenni, hogy a légbeömlő a tetőnél is magasabban van, és egy gigantikus erőforrást lát el levegővel.

A 10,4 literes V8-as motor teljesítményét nem árulták el, de nincs kétségünk felőle, hogy velőtrázó a hangja,

az erejét háromfokozatú váltó osztja be. A parkolóban is van mivel tölteni az időt, az autóban három DVD lejátszó kapott helyet.

A filmnek nem lett a sztárja, de a stábnak annyira megtetszett a Frankencuda, hogy mindannyian aláírták:

Vin Diesel, Dwayne Johnson és Paul Walker szignója is ott figyel a műszerfalon.

Most a Worldwide Auctioneers árverésén hirdették meg, és az értékét sejteti, hogy 2011-ben 308 ezer dollárért kelt el, ami 93,5 millió forintnak felel meg.

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

2027-ben jöhet a legütősebb M-es elektromos BMW

A legkevésbé okos kamionos nemcsak megelőzte a hókotrót az autópályán, de neki is ment

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
31% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
53% Nincs tapasztalatom vele.