David Coulthard szerint a Mercedes hasznára válhat Sebastian Vettel távozása a Ferraritól.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Lewis Hamilton szerződése az idény végén lejár a Mercedesnél, a hatszoros világbajnok és a címvédő egyelőre még nem hosszabbított egymással. A hírek szerint a tárgyalások ugyan elkezdődtek, de már is el is akadtak, mert állítólag a brit túl sokat kért.

A korábbi F1-pilóta, David Coulthard szerint a Mercedes tárgyalási pozícióját erősítheti az, hogy Sebastian Vettel 2020 végén elhagyja a Ferrarit:

„A Mercedes számára komoly lehetőség van abban, ha körbeudvarolják Sebastiant, miközben Lewisszal tárgyalnak. Mert akármennyire is szeretik Hamilton, azért a Mercedes és Toto (Wolff) is üzletemberek és nem egy jótékonysági szervezet.

Nem úgy néz ki a dolog, hogy azt mondják: »Ó, Lewis, annyira szeretünk téged. Itt van egy üres csekk, írj rá egy összeget, mi pedig kitaláljuk, hogy tudjuk kifizetni neked.« Ők a lehető legkevesebbet szeretnék neki fizetni, hogy több pénz tudjanak a vállalkozásba fektetni, míg Hamilton a maximumot szeretné megkapni.”

Coulthard szerint könnyen elképzelhető, hogy Vettellel ijesztgetik Hamiltont, aki félelmében kevesebb pénzért is hosszabbítana.

(Forrás: GP Fans, Racingline.hu, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés