
A Red Bull leválthatja Cunoda Júkit is?
Az 1997-es Formula–1-es világbajnok Jacques Villeneuve szerint a Racing Bullsnál egészen lenyűgöző teljesítményt nyújtó újonc, azaz Isack Hadjar személyében a Red Bull már meg is találhatta a Max Verstappen csapattársaként eddig nem túl meggyőzően szereplő Cunoda Júki utódját:
„Úgy tűnik, képes együtt dolgozni a csapattal, érti az autót, és olyan beállítási tartományba tudja hozni, ami lehetővé teszi számára, hogy jól vezessen, hiszen láthatóan az autó képességeit meghaladóan vezet. És miért? Mert megtalálja azt a beállítást, ami számára kényelmesebbé teszi az autót. Így agresszíven vezethet. Ha én lennék Cunoda, most aggódnék.”
Villeneuve tehát úgy látja, hogy Hadjar komoly fenyegetést jelent Cunodára nézve, akit szerinte amúgy is csak kényszerből választott a Red Bull Liam Lawson helyettesítésre:
„Ne feledjük, Cunoda csak a Honda miatt van ott. Tavaly nem ültették be a főautóba, mert nem akarták Cunodát, de nem volt más választásuk, amikor Lawson nem bizonyult elég jónak. És attól tartanak, hogy Hadjar még túl fiatal, nem áll készen, de ő most azt mutatja, hogy talán mégis készen áll.”
Eközben a 24 éves japán pilóta igencsak komoly dícséretet kapott a Red Bulltól:
(Forrás: Racingnews365.com, fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet: