2009 óta nem láthattuk a Toyotát a Forma–1-ben, és idén sem is fogjuk, max csak ilyen képeken.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Toyota 2002 és 2009 között szerepelt a Formula–1-ben saját csapattal, 2005 és 2009 között pedig a Jordan, a Midland, a Spyker és a Williams motorbeszállítójaként is jelen volt – mindegyik esetben inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel. A japán autógyár sportágba való visszatéréséről nem nagyon hallani, ennek ellenére az Alpine dizájnereként munkálkodó Sean Bull grafikuszseni elképzelte, milyen lenne a Toyota versenygépe, ha valami csoda folytán 15 év után idén ismét a száguldó cirkusz része lenne:

A nagyobb felbontásért kattints a képre!

A nagyobb felbontásért kattints a képre!

Sean Bull a dizájn megalkotásához a Toyota Hosszútávú Világbajnokságban (WEC) használt GR010 Hybrids típusú autójának (matt fekete) színvilágát és szponzorait vette alapul, vagyis innen ihletődött:

A nagyobb felbontásért kattints a képre!

(Fotó: Sean Bull, Toyota, nyitókép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Ezt gondolja a Mercedes arról, hogy Hamilton elhagyja a csapatot a Ferrariért

Mindenkit váratlanul ért Lewis Hamilton távozása, még egy kicsit a Mercedest is.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés