A világ leggyorsabb szériaautójának tartott Bugatti Chiron végsebessége 420 km/óránál korlátozott, és ennél jóval többre képes az a Ford GT, ami egy texasi kifutópályán döntött rekordot.

Már a negyed mérföld végén is 260 km/órával száguldott az M2K Motorsport által alaposan átépített Ford GT, és nem vette el, hiszen a fél mérföldet 353 km/órás tempóval teljesítette, és az igazi meglepetés csak ezt követően jött.

A GT már egy korábbi próbálkozás során is elérte a 450 km/órát, de most az egy mérföld végén 293,6 mérföld per órát, azaz 469,7 km/órát lehetett leolvasni a kijelzőről.

Ezzel ez lett a világ leggyorsabb Ford GT-je, jelentősen megdöntve a korábbi rekordot, amit egy másik autóval még 2012-ben értek el. A Gulf mintás kék-narancs fényezés tisztelgés a neves elődök előtt, a videó végére pedig te is megérted, miért van szükség fékezőernyőre egy ilyen rekordkísérlet végén.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Többször is előfordult már, hogy hárman harcolnak a vb-címért az utolsó futamon

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés