A McLaren megszerezte a konstruktőri bajnoki címet, miközben egy korszak véget ért, hiszen Lewis Hamilton utoljára versenyzett a Mercedes színeiben a Formula–1-ben.

A szezonzáró Abu-dzabi Nagydíj időmérőjén a McLaren mindent megtett, hogy 26 év után újra megszerezze a konstruktőri bajnoki címet. Lando Norris és Oscar Piastri remek teljesítményt nyújtva az első sorba kvalifikálta magát – a rajtrács:

A Ferrari ugyan igyekezett keresztülhúzni a wokingiak számításait – Carlos Sainz Jr. és Charles Leclerc a második, illetve a harmadik helyen ért célba –, Norris futamgyőzelme és Piastri 10. helye* azonban elégnek bizonyult a sikerhez, így 1998 után ismét a McLaren hódította el a konstruktőri bajnoki címet.

*A második helyről induló Piastri már a rajtot követően visszacsúszott a mezőny végére köszönhetően egy Max Verstappennel való ütközésnek – az esetben a négyszeres világbajnokot hozták ki vétkesnek, aki tíz másodperces időbüntetést kapott.

Az Abu-dzabi Nagydíj végeredménye:

Közben Lewis Hamilton elképesztő versenyt produkált: a 16. helyről rajtolva egészen a negyedik helyig verekedte fel magát
A szezon végeztével egy korszak is lezárult, ez volt ugyanis Lewis Hamilton utolsó futama a Mercedes színeiben, ahol pályafutása hét világbajnoki címéből hatot szerzett.

A 39 éves britet jövőre már a Ferrarinál láthatjuk versenyezni Charles Leclerc csapattársaként.

(Fotó: Formula1.com, Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Ismerős név lesz a 11. F1-csapat csapatfőnöke

Egy évtized kihagyás után tér vissza az F1-be.

„A falba csapom a kibaszott fejed” – egyre csúnyább Russell és Verstappen háborúja

Nem feszültségmentes George Russell és Max Verstappen kapcsolata a katari incidens óta.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Katedrálisok a lóerőknek: A világ 5 legérdekesebb autógyárépülete

„Hová mehetne?” – Zak Brown megjósolta Verstappen új csapatát

Egy legelő közepére építettek villanyautó-töltőállomást Romániában, út se vezet oda

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
76% Igen
14% Nem
11% Nem szoktunk erről beszélni