Fernando Alonsót a 2018-as világbajnoki esélyekről kérdezték. Válaszolt, talán részeg volt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Alonso már harmadik éve szenved kínkeservesen a McLarennel, pontosabban a Honda-motorral. Az viszont biztos, hogy jövőre már Renault-energiaforrás hajtja majd autóját – mecénásukat lepasszolták a Toro Rossónak –, ettől pedig olyan örömmámorban úszik a kétszeres világbajnok spanyol, hogy egészen hülyeségeket beszél, a Sky Sports kérdésére olyat mondott, hogy jövőre megnyeri a világbajnokságot:

„Én leszek az élen. Nagyon bizakodók vagyunk, hogy jövőre újra ott leszünk az élen. Aztán Lewist mondanám, ő a mostani világbajnok, és Maxot és Danielt.”

Vagyis a világbajnoki sorrend szerinte így nézne ki:

1. Fernando Alonso (McLaren)
2. Lewis Hamilton (Mercedes)
3. Max Verstappen (Red Bull)
4. Daniel Ricciardo (Red Bull)
5. Sebestian Vettel (Ferrari)
6. Kimi Räikkönen (Ferrari)
7. Valtteri Bottas (Mercedes)

Alonso képességeivel nincs baj, még mindig zseniális pilóta, a McLarennel sem lenne baj, ha lenne egy működőképes, megbízható energiaforrása, ami talán a következő szezonban már adott lesz. Ettől függetlenül merész azt állítani, hogy a spanyol behúzza a vébécímet, valószínűleg csak ő is viccnek szánta.

(Forrás / fotó: Sky Sports / AFP)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Csak az utolsó métereken engedte el Schumachert: A Ferrari-botrány, ami megváltoztatta az F1-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott