Fernando Alonso leamatőrözte Forma–1-es társait.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Nem sikerült jól Alonso hétvégi versenye, egy kört sem tudott teljesíteni a futamon, miután Lance Stroll nekikent az első kanyarokban, ami miatt aztán fel is kellet adnia a futamot:

VictorF1 on Twitter

Stroll se lleva por delante a Alonso #USGP https://t.co/06vVvTGxwV

A hibás egyébként nem a spanyol volt, a Williams-pilótát meg is büntette az FIA (a kanadai áthajtásos büntetést kapott), de ettől persze még nem volt boldog Alonso:

„Sajnos ez van, de nagyobb baj, hogy ezt az FIA hagyja. Más versenysorozatokban is vezetek, szó szerint amatőr pilótákkal, de ilyen probléma ott sosincs. Több amatőr pilóta van itt, mint más sorozatokban.”

A kétszeres világbajnok egy megoldással is előállt, szerint lökhárítót kellene szerelni az F1-es autókra, olyat, mint a bérelhető gokartokon van, hogy mindannyian egymásnak mehessenek.

Nem ez volt az első Alonso-Stroll-incidens az idényben, azután is a versenybíráknak szólt be:

Alonso szerint a büntetésén látszik, mennyire rossz az F1

A kétszeres világbajnok spanyol beszólt a versenybíráknak.

(Fotó: Twitter)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Saturészeg autós borította fel az autóját az M3-ason, beszélni is alig tudott

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott