Amelia Earhart a repülés világának egyik legismertebb és kétség kívül meghatározó alakja, akinek kalandvágya több rekordon át kitartott. Az általa használt 1937-es Cord kabriót nyilvánította nemzeti kinccsé a Nemzetközi Nőnap tiszteletére az Országos Történelmi Járműnyilvántartás Amerikában.
Amelia Earhart már egészen korán érdeklődött a repülés világa iránt, méghozzá annyira, hogy 1928-ban ő volt az első női utas, aki Wilmer Stultz pilótával átszelte az Atlanti-óceánt. A harmincas évek közepén már vendégoktatóként tartott egyetemi előadásokat repüléstechnikai témában és női hallgatóknak tartott karrier tanácsadásokat.
Inspiráló személyisége és tette miatt Amelia Earhart sokak szemében igazi példakép.
Nagy hatással volt az egyenjogúsági ügyekre és más hasonló kérdésekben is magabiztosan képviselte a nőket. A repülés világában pedig méltó módon szerepel a neve Charles Lindbergh mellett, hiszen ő volt az első nő, aki egyedül átrepülte az Atlanti-óceánt. Amikor erről a rekordnak számító útról 1932-ben visszaért Lockheed Vegájával, ünneplő tömeg fogadta.
1937-ben határozta el, hogy ő lesz az első nő, aki körberepüli a Földet a Lockheed Model 10-E Electra típusú repülővel, de Amelia Earhartot és Fred Noonan navigátort utoljára július 2-án, a repülés utolsó szakasza előtt lévő szárazföldi megállóban látták a Howland-szigeten. Ezt követően a Lockheed eltűnt és a legendás női pilótát, valamint navigátorát 1939 januárjában nyilvánították halottnak.
Évtizedekkel később még mindig nem tudható pontosan, hogyan tűnt el Amelia Earhart.
Alakja azonban azóta is számtalan helyen felbukkan, mint Lego vagy Barbie figura, de szülinapja alkalmából a Google is egyedi logóval várta a látogatókat, valamint több filmben is feltűnik. Az Éjszaka a múzeumban c. vígjátékban Amy Adams kapta Amelia szerepét, az életét feldolgozó filmben pedig Hilary Swank személyesíti meg.
Minden, ami hozzá köthető, jelentőséggel bír, ahogyan az egyik utolsó fénykép is, mely Ameliáról készült. Ezen a fotón a repülő előtt ott áll az 1937-es Cord 812 Phaetonja is, melyet most nemzeti kinccsé nyilvánítottak Amerikában.
Valódi luxusautó volt a 30-as évek Cordja, melynek egyik legdrágábbnak számító, Phaeton változatát 2645 dollárért kínálták. Már az autó formaterve is igazán újító volt, hiszen megtartották a sárvédős kialakítást, de már sokkal inkább a karosszériához simult, ahogyan a hűtőmaszk is modernebb hatású. A felbukkanó fényszórók pedig minden korszakban őrületesen menőn néznek ki, így a Cordon is.
Ez volt az első elsőkerék-hajtású és független első futóműves amerikai autó, melynek felépítése hasonló a Citroën Traction Avanthoz. Az orrában lévő 4,7 literes, V8-as benzinmotor több mint 125 lóerős, de akinek ez kevés volt, annak kínáltak kompresszoros változatot is.
Felesége eltűnése után nem sokkal George Palmer Putnam eladta az autót és több tulajdonos után nyoma veszett.
Ahogy teltek az évek, úgy maradt meg egyre kevesebb az autóból, de 2004-ben Ray Foster gyűjtőnek alkatrészek között sikerült megtalálnia a Cord karosszériáját, az alvázát és motorját. Hosszas restaurálás után pedig Amelia Eerhart autója tökéletesebb, mint valaha.
Ez is érdekelhet: