Kiderült, mennyi pénzt kapnak a csapatok a Forma–1-től...

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

...vagyis az, hogy melyik istálló mennyi pénzt kap a Formula One Management (FOM) múlt évi 715 millió angol fontos, közel 260 milliárd forintos bevételéből 2018-ban.

Az összegek olyan forrásokból adódnak össze, mint a futamok és a tévéközvetítések jogdíjaiból, reklámokból és egyéb bevételi forrásokból.

A pénzelosztás viszont érdekes, mert csak részben függ a csapatok bajnoki helyezésétől, a másik befolyásoló tényező viszonylag szubjektív, az ugyanis maga Bernie Ecclestone, vagyis az általa a csapatokkal kötött külön megállapodásai adják – ami egyébként 2020-ig érvényes (nem véletlenül igyekszik az F1 (új) tulaja, a Liberty Media bevezetni a fizetési sapkát).

Így lehet például az, hogy a Ferrari 52,4 millió eurós bónuszt kap csak azért, mert a legrégebb óta az F1-es mezőny tagja, és a McLaren is minden bizonnyal ennek köszönheti, hogy annak ellenére a negyedik legtöbb pénzt kapó csapat, hogy 2017-ben az utolsó előtti, azaz mindössze a 9. helyen végzett a konstruktőrök között.

A 2018-as pénzdíjak:

(zárójelben a 2017-es konstruktőri vébéhelyezés)

1. Ferrari 165.1 millió euró (2.)
2. Mercedes144.5 millió euró (1.)
3. Red Bull 124.2 millió euró (3.)
4. McLaren 69.2 millió euró (9.)
5. Force India 58.8 millió euró (4.)
6. Williams 56 millió euró (5.)
7. Renault 53 millió euró (6.)
8. Toro Rosso 47.6 millió euró (7.)
9. Haas 44.8 millió euró (8.)
10. Sauber 39.1 millió euró (10.)

A teljes összeget jövő márciusig kapják meg a csapatok tíz részletben.

Eközben meg...

A Hungaroringen bemutatták az újítást, amitől újra imádni fogod az F1-et

Ettől remélnek sokkal több előzést, vagyis sokkal több izgalmat a futamokon.

(Fotó: motorsportchannel.com)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés