Érdekes döntés született a Német Nagydíjon történt Charles Leclerc-Romain Grosjean boxutcai incidensében, de már lehet tudni, miért.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Leclerc éppen hajtott ki kerékcseréről, miközben Grosjean éppen oda tartott, ám a franciának a fékbe kellett taposnia, de a két autó egy pillanatra így is összeért.

Az esetet kivizsgálta az FIA, ám időbüntetés helyett csak 5 ezer euró pénzbírsággal sújtotta a Ferrarit szabálytalan kiengedés címén (amiért egyébként Max Verstappent 5 másodperces büntetéssel szankcionálták Monacóban)

A szövetség persze megindokolta döntését:

Leclerc-t valóban korán (és veszélyesen) engedte ki a Ferrari,  aki így keresztezte, pontosabban elvágta Grosjean útját, de a versenybírák szerint a monacóinak nem volt más lehetősége, mert figyelnie kellett az előtte boxkiállásra készülődő szerelőkre.

Te egyetértesz az indoklással?

A Haas szerint a Ferrari túlontúl olcsón megúszta az esetet:

A Haas szerint igazságtalan döntés született a Leclerc-Grosjean incidensben

Mindenki más nyert, csak az nem, aki semmiről sem tehetett.

(Forrás: Racafans, Vezess, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés