Kiélezett csatát hozott az idény első futama, az utolsó körökben dőlt el a Bahreini Nagydíj.

Izgalmas befutón, szerencsének (is) köszönhetően nyerte meg Lewis Hamilton a Bahreini Nagydíjat. A győzelem valójában a Red Bull kezei közül csúszott ki, ugyanis Max Verstappen három körrel a vége előtt visszavette a vezetést, ám autója egy pillanatra lelassult, ami már elég is volt a britnek, hogy megelőzze őt.

Első blikkre technikai hibának tűnt, azonban szimplán arról volt szó, hogy Verstappen sportszerű volt, ugyanis előzéskor elhagyta a pályát, és csak a pozíciót adta vissza a címvédőnek – akárhogy is a holland megsüvegelendő*:

* Egy kis plusz infó: a 38. körben a 4-es kanyarnál Hamilton kiszélesítette a pályát, ám csak figyelmeztetést kapott.

Végül – sorrendben – Lewis Hamilton, Max Verstappen, Valtteri Bottas, Lando Norris, Sergio Pérez, Charles Leclerc, Daniel Ricciardo, Carlos Sainz Jr., Cunoda Júki és Lance Stroll lett pontszerző.

Ez történt még:

• Sebastian Vettel öthelyes rajtbüntetést kapott – amiért az időmérőn a Q1-ben figyelmen kívül hagyta dupla sárga zászlós jelzést –, így utolsó helyről kellett rajtolnia, végül a 15. lett. A négyszeres világbajnok ráadásul már az első futamán bemutatott egy amatőr hibát: a 45. körben elfékezte magát és ütközött Esteban Oconnal – egyikőjük sem esett ki:
  • Sergio Pérez alatt megállt az autó a felvezető körben, ám sikerült újraindítania, de a boxutca végéről indulhatott, ő 5. helyen ért célba.
  • A Haas újonca, Nyikita Mazepin mindössze három kanyarig jutott első F1-es futamán, az orosz pilóta kicsúszott és kiesett – egyébként pont ott, ahol tavaly Romain Grosjean horrorbalesetet szenvedett.
  • A két év után visszatérő Fernando Alonso a 34 körben kénytelen volt feladni a versenyt, elszállt a fékje, pedig vélhetően pontszerző helyen ért volna célba.
  • Élete első F1-es futamán Mick Schumacher a 18. helyet szerezte meg.