A Bako Motors, egy német–tunéziai startup napelemekkel telerakott tetejű kis háromkerekű teherautót tervezett a fejlődő piacok számára.

A Piaggio Apéhoz hasonló jellegű háromkerekű kis elektromos jármű a gyártó szerint 150 km-t tud megtenni egy feltöltéssel, hasznos teherbírása pedig 350 kilogramm. A kis teherautó ötlete egy tunéziai mérnöktől, Boubaker Sialától származik, aki a kerékpáros áruszállítást könnyebbé, gyorsabbá tévő, Afrikában is hódító elektromos biciklis fuvarozást gondolta tovább és német segítséggel tervezte meg és gyártotta le a Bako Qorax prototípusát.

A Qorax tetőnapelemei a kalkulációk szerint évi 17 500 kilométer megtételéhez elegendő energiát képesek begyűjteni és átadni a jármű lítium-akkumulátorának. Az üzemeltetési költségek így egy hasonló méretű benzines kisteherjármű költségeinek tizedére tehetők.

A gyártó már néhány potenciális megrendelő színében is elképzelte a járművet

Bár még a Qorax is csak előrendelési stádiumban van, a Bako Motorsnál már a következő, négykerekű modellt tervezik, ami várhatóan 2023-ra készül majd el.

Egy komolyabb elektromos transzporter-projekt végeredménye:

A Bulli stílusában itt a Volkswagen új elektromos autója

Szerethető formával és modern technikával tér vissza a Volkswagen kisbusza.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ez most a legérettebb Honda SUV? Ilyen a ZR-V hosszabb használat után

Teljesen kiakadtak a rajongók az F1-pilóták hivatalos közös fotójától

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
20% 1-3 éve
22% 4-7 éve
13% 8-10 éve
37% +10 éve