Jól megijedtek az út szélén tekerve, amikor ezúttal mellettük ment el a busz.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Mexikóban van egy város, San Luis Potosí a neve. Nem lehet jó ott bringásnak lenni, legalábbis nyilván nem véletlenül hozott létre az önkormányzat „egy programot, hogy a tömegközlekedésben dolgozók is átérezzék, milyen veszélyeket tapasztalnak a kerékpárosok”.

Noha a figyelemfelkeltő kampány neve igen szépen hangzik (Kerékpáros iskola a tömegközlekedés üzemeltetőinek), maga a módszer meglehetősen nyers és lényegretörő:

A cél, hogy a közlekedési szolgáltatók beleélhessék magukat a bringások helyzetébe, így megérthessék az őket naponta fenyegető veszélyeket.

Bizonyára jól sikerült a kísérlet, mert a videón látható sofőrök (a 06-os és a 38-as helyi járatok vezetői) majd' infarktust kapnak, ahogy elszáguld tőlük néhány centire a kollégájuk.

A San Luis Potosí-i önkormi a kísérlet folytatását tervezi, bár szerintük úgy lett volna az igazi, ha nem árulják el, mi történik majd velük.

(Forrás: 24Horas, borítókép: Getty Images, illusztráció)

Ez is érdekelhet:

Ikarust még biztosan nem láttál így megpördülni

Menetrendszerinti járaton azért nem próbálnánk ki.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés