Bár a téli tesztek során még úgy tűnt, hogy óriási előnyben van a Ferrari még a riválisokkal is szemben, 2019 első futamán csúfos vereséget szenvedett. Ettől függetlenül jól látható, hogy az elmúlt években hatalmas javuláson ment keresztül. Ennek pedig egy jelentős részét az üzemanyagnak köszönhetik az olaszok.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Shell elég komolyan veszi az F1-es projektet, évi szinten 21 ezer munkaórát tesz bele és több, mint 200 ezer lehetséges összetételt szimulál, hogy a legnagyobb motorteljesítmény-növekedését lehetővé tevő üzemanyagot fejlessze ki.

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto elmondta, hogy az elmúlt időszakban mutatott javulás csaknem ötödrészét lehet az üzemanyagnak tulajdonítani:

„A 2018-as motornál 21%-os volt a teljesítménynövekedés, ami a Shellnek köszönhető. Remekül sikerült Shell V-Power üzemanyag, és a Shell Helix Ultra motorolaj is. Ez hatalmas szám.”

Binotto szerint ez is azt mutatja, hogy mennyire fontos is a motor- és az üzemanyag-szállító együttműködése.

A szezonnyitó Ausztrál Nagydíjon ebből mondjuk túl sokat nem láttunk:

A Ferrari megmagyarázta a csúfos vereségét

A Ferrari félelmetes volt a barcelonai teszteken, viszont rögtön az első versenyhétvégén óriási pofonba szaladt bele.

(Forrás / fotó: motorsport.com, formula.hu / Scuderia Ferrari)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés