Nyilván nem tartozik egy kategóriába a Škoda Superb és a 7-es BMW, azon kívül, hogy mindkettő tágas limuzin hatalmas hátsó lábtérrel. De a kettejük közti versenyben voltak olyan számok, ahol a cseh típus kerekedett felül a bajoron.

Nem állnak messze a szokatlan összehasonlítások a carwow csapatától, és ezúttal is egy elég szélsőséges teszttel jelentkeztek: a Škoda Superb legerősebb változatát állították szembe a BMW 7-es sorozatának csúcsával. Persze nem is számítottunk rá, hogy a 280 lóerős négyhengeressel hajtott Škoda lenyomná gyorsulásban a 610 lóerős 6,6 literes V12-essel szerelt M760Li-t.

Ennek megfelelően a negyedmérföldes távot 11,3 másodperc alatt tudta le a BMW, és 13,4 másodperc kellett a Superbnek. De nem minden versenyszámot nyert meg a német luxusautó, hiszen például a féktesztnél rövidebb úton áll meg a 700 kilogrammal könnyebb Škoda. A többit nézd meg a videóban:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ha az autósok egy nagy, sárga villamost se vesznek észre, akkor elég nagy a baj

El sem indultak, mégis elvéreztek: Kiderült a McLaren bizarr dupla kiesésének oka

„Ez tönkre fogja tenni az F1-et, vissza fog ütni rájuk” – kíméletlen mondatok Verstappentől a sanghaji kiesése után

A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.