A Mercedes után a Red Bull is benyújtott egy egész jó tervet.
Már csak egy hónapot kell Forma-1 nélkül lennünk, de a Red Bull máris 2017-re készül, és arra, hogy abban az évben már búcsút mondhatunk a nyitott pilótafülkéknek, és helyükbe zárt, vagy félig zárt fülkék érkezhetnek. A zárt kialakításnak nem az a lényege, hogy jobb aerodinamikája legyen az autóknak, hanem 100%-osan a pilóták biztonságának megteremtésére hivatott.
Ahhoz képest, hogy a pilóták több mint 300 km/h-val száguldoznak, kevés balestet történik, ami komolyabb lenne, azok is szinte csak esőben. Nagyon kevés súlyos baleset, vagy haláleset fordul elő, de a múltból Ayrton Senna esete, vagy mostanság Bianchi halála mutatja, hogy igenis megtörténhet.
Pontosan ezért nem is olyan meglepő, hogy a csapatok elkezdtek dolgozni azon, hogy az ötletből eredmény is születhessen, hiszen már évtizedek óta beszélünk arról, hogy kéne egy tető a pilótafülkére, de valahogy sosem lett belőle semmi komoly.
Nem egyszerű azonban az egészet megvalósítani, mert nem tudják kivitelezni a zárt fülkét anélkül, hogy ne blokkolnák a versenyző látókörét valamilyen formában, így rengeteg pilóta elsőre elutasította a lehetőséget. Az is egy hátráltató tényező, hogy baleset esetén, ha eszméleten a pilóta, akkor nehezebb eltávolítani őt a kocsiból, vagy tűzeset esetén, ha beszorul a tető, akkor meg is éghet, vagy ha fejjel lefelé érkezik meg az autó, akkor nem lehet kijönni belőle. Vannak tradicionális véleményvezéreink is, akik szerint mindig is nyitott volt az autó, és ezzel nem szabad szembemenni.
Az FIA még nem tette kötelezővé a csapatoknak, hogy ilyen autókat tervezzenek, de tesztelt már fülkéket, amikre nagy sebességgel lőtt kerekeket, és kibírta, tehát működne az ötlet, csak a kivitelezés kérdéses. Hoztunk pár képet arról, hogy egyes csapatok ezt hogyan képzelik el, és van pár használható ötlet.