Nehéz belekötni Toto Wolff szavaiba.

A Lewis Hamilton helyén beugró George Russell szuper teljesítményt nyújtott a Szahíri Nagydíj versenyhétvégéjén. A második helyről rajtoló fiatal britnek a futamgyőzelem is összejöhetett volna, ám a hajrában kétszer is elvesztette a versenyt, mindkétszer önhibáján kívül:

  • először a szerelők bénáztak a Mercedes kettős kerékcseréje kapcsán, amikor is rossz gumikat raktak fel neki (az utána közvetlenül érkező Valtteri Bottas ugyan jót kapott, de hosszú másodpercekig tartott a kiállása),
  • majd amikor (lassú) defektet kapott, amiért újabb boxkiállást kellett beiktatnia.

Russell végül csak a 9. lett: {{https://player.hu/auto-motor-2/szahiri-nagydij-2020/}}

Toto Wolff Mercedes-csapatfőnök el is mondta, hogy előbbi esetében mi történt pontosan:

„Ez kolosszális elbaszás volt. Rádióhiba miatt az autóknál dolgozó személyzet egyszerűen nem hallotta az utasítást. Amikor pedig az autó bejött, nem tudták, hogy mit kell cserélni és végül rossz gumikat tettek fel.”

Egyébként még Wolff szerint is megérdemelte volna Russell a szahíri futamgyőzelmet, mert ahogy mondja: „monumentális versenyt futott”, ugyanakkor biztosra veszi, hogy a 22 éves pilótának lesz még esélye győzelemre, és határozottan kijelentette:

„új csillag született az F1-ben”.

(Forrás: Sky Sports, fotó: Mercedes-AMG Petronas F1 Team)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton

Az F1 egyik legszebb pillanata játszódott le, miután a felvezető körben kiesett az újonc az Ausztrál Nagydíjon

Norris nyerte a káosztól, balesetektől és drámától hemzsegő Ausztrál Nagydíjat

További cikkeink a témában
„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton
Hirdetés