Jelenleg hivatalosan a Koenigsegg Agera RS a világ leggyorsabb közúti autója 447 km/órával. Erre szeretne rálicitálni az SSC még további 33 km/órát, amit a mérnökök nem akarnak a véletlenre bízni.

Már korábban is beszámoltunk az elképesztő vállalkozásról, melynek technikai adataitól egy átlag autókedvelőnek azonnal tágra nyílnak a szemei.

A cég összesen százat gyárt le a szuperautóból, amiről már első ránézésre meg lehet mondani, hogy sűrű izomszag lengi körül.

A Tuatarát egy 5,9 literes biturbó V8-as motor hajtja, ami teljesen saját fejlesztés. A kicsike normál benzinnel is képes 1350 lóerőt küldeni a futóműre, de bioetanollal tankolva már 1750 lóerőt is ki tud pörgetni magából. Egyik konkurense sem képes hozni ezt a teljesítményt, ami igen jó jel, ha tényleg állva akarják hagyni a mezőnyt.

A technikai blabla után azt is megmutatjuk, hogyan pörög ez a szépség 8800-as fordulaton.

Zene füleinknek. Alig várjuk, hogy mozgásban is láthassuk ezt az autócsodát!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ha az autósok egy nagy, sárga villamost se vesznek észre, akkor elég nagy a baj

El sem indultak, mégis elvéreztek: Kiderült a McLaren bizarr dupla kiesésének oka

„Ez tönkre fogja tenni az F1-et, vissza fog ütni rájuk” – kíméletlen mondatok Verstappentől a sanghaji kiesése után

A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
14% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.