Bár csapata állítja, Lewis Hamilton nagyon erősködik, hogy nem az ő hibájából sérült meg az autója Merlbourne-ben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Hamilton bár megszerezte a rajtelsőséget az Ausztrál Nagydíjon, csak második helyen végzett Valtteri Bottas mögött. A futamon a brit egyáltalán nem tudta tartani a lépést csapattársával, aminek okát a megsérült padlólemezben látják a Mercedesnél.

A csapat főstratégája, James Vowles szerint a sérülés pedig annak tulajdonítható, hogy Hamilton a kelleténél agresszívebben hajtott át egy kerékvetőre. Hamilton viszont ezt több mint határozottan tagadja:

„Már a negyedik körtől éreztem, hogy vesztettem a teljesítményből. Azt gyanítottuk, hogy a kerékvetők miatt sérülést meg az autó, de én nem hajtottam át jobban a kerékvetőkön, mint bármikor máskor. Az a valószínűbb, hogy törmelék okozta, ugyanis volt pár alkatrész a pályán, szóval könnyen előfordulhat, hogy így történt. De még egyszer mondom, ez csak találgatás. Én nem követtem el hibát, nem futottam szélesre sehol, ez nem okozhatta a sérülést.”

Eközben...

(Forrás / fotó: autosport.com / Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Az F1 leglazább kiesése: Amikor Räikkönen futam közben egy jachtra sétált lazítani

Nem az elektromos Ferrari az első: 10 autó, ami megosztotta a világot

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés