Ő lefújná a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjat.

A WHO világjárvánnyá nyilvánította a koronavírus-járványt, ennek megfelelően számos ország számos sportága felfüggesztette a bajnokságot, a Forma–1 viszont egyelőre még kitart a hétvégi szezonnyitó Ausztrál Nagydíj megrendezése mellett.

Pedig már a paddockban is megjelent a vírus, három csapat négy munkatársa koronavírus tüneteit mutatta, az egyik érintett csapat, a McLaren például vissza is lépett a melbourne-i futamtól.

A hatszoros világbajnok Lewis Hamilton nem is érti, mit keresnek egyáltalán Ausztráliában:

„Nagyon-nagyon meglepő, hogy itt vagyunk. Szuper, hogy vannak versenyek, de nekem kifejezetten sokkoló, hogy itt ülünk ebben a teremben. Már ma is rengeteg szurkoló látogatott ki, miközben a világ többi részre talán kicsit késve is, de reagál a vírusra. Láthatjuk, (Donald) Trump lezárta a határokat (Európa előtt), az NBA-t felfüggesztették, de az F1-ben nincs megállás.”

Amikor Hamiltont arról kérdezték, hogy mit gondol arról, miért nem tesz lépéseket az F2, vagyis miért nem függesztik fel a szezont, ő azt válaszolta:

„A pénz diktál. (...) Nagyon remélem, hogy átvészeljük a hétvégét, és senki sem hal meg.”

Eközben...

A zöldülés jegyében az F1 leszerződött a világ legszennyezőbb olajvállalatával

A sportág szerint ez pont egybevág a fenntarthatósági céljaikkal.

(Forrás: BBC, fotó: Getty Images)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Többször is előfordult már, hogy hárman harcolnak a vb-címért az utolsó futamon

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés