Van, aki szerint Lewis Hamilton nem érdemli meg, hogy a sportág legnagyobbjai között tartsák számon. Természetesen indok is van. Neked mi a véleményed erről?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Hamilton a hétvégi Török Nagydíjon aratott győzelmével világbajnok lett, ami egyben azt is jelenti, hogy beállította Michael Schumacher utolérhetetlennek tűnő, 7 világbajnoki címet számláló rekordját – brit újságírók szerint honfitársuk megérdemelné, ha lovaggá ütnék.

Arról ugyan megoszlanak a vélemények, hogy Schumacher vagy Hamilton-e a jobb/a Forma–1 valaha legjobb pilótája, a két versenyző képességeit, teljesítményeit és eredményeit viszont senki sem vonja kétségbe.

És akkor itt jön a képbe a hatszoros sznúkervilágbajnok, Ronnie O’Sullivan, aki szerint Hamilton nem tartozhat az F1 legjobbjai közé, és egyáltalán nem érdemli meg a lovagi címet sem:

„Fantasztikus eredmény, hogy Lewis hét világbajnoki címet nyert, de ha az autód ennyivel gyorsabb a többiekénél, akkor még az is belefér, hogy hibázz, mert úgy is meg fogod úszni. (...) Nagyon nehéz elhelyezni őt a sportág legnagyobbjai között.”

Sullivan szerint Hamiltonnak csak a saját csapattársát, Valtteri Bottast kell legyőznie, aki viszont boldogan eljátssza a másodhegedűs szerepét. Ez az egész pedig olyan, mintha neki mindig nagyobb lyukba kellett volna eltennie a golyókat, mint ellenfeleinek.

„Az így elért sikerek nem érnek annyit, mint például a teniszben”

merthogy az angol sznúkeres szemében sokkal nagyobb érdem, ha valaki egy mindenki számára (sokkal) egyenlő(bb) feltételeket biztosító sportágban tud folyamatosan nyerni.

„Olyan sportágakra gondolok, ahol nincs jelentősebb előnyben egyik fél sem, ahol nem választhatod ki az ellenfeled és nincs nagy különbség a felszerelések között. Számomra a legjobbak: (Roger) Federer, (Rafael) Nadal és (Novak) Djokovic teniszben, Phil Taylor dartsban, Tiger Woods golfban, (Lionel) Messi és (Cristiano) Ronaldo fociban. Na, ők azért már valakik.”

És neked mi a véleményed erről?

Ezt gondolja Vettel a hetedik világbajnoki címét nyerő Hamiltonról

Vagyis a Forma–1 elmúlt évtizedének egyik legmeghatározóbb bajnoka a másikról.

(Forrás: The Independent, racingpoint.hu, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés