Jelenleg a magyarok egy százalékának van elektromos vagy plug-in kocsija.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Minden hatodik magyar venne villanyautót vagy konnektoros hibridet, ha megtehetné – derült ki a Generali Biztosító reprezentatív felméréséből. Vagyis hatból magyar nem venne. Érdekes, hogy nem a túl hosszú töltési időre vagy a még nem kellően kiépült töltési infrastruktúrára hivatkoznak azok, akik maradnak a hagyományos technikánál. A felmérés szerint a magyarok közül a legtöbben a környezettudatosság és az üzemanyagárak növekedése miatt választanák a villanyautókat, de

  • 52%-a a várható javítási költségektől,
  • 46%-a az alkatrészköltségektől,
  • szintén 46%-a az otthoni töltőpont kialakításának költségétől tart.

2021-ben közel 28 ezerről majdnem 43 ezerre nőtt a zöld rendszámos járművek száma. Tisztán villanyos kocsi 21 ezer van itthon, ez az összes forgalomban lévő személygépkocsi fél százaléka, de dinamikus a növekedés.

Akik vennének vagy már vettek villanyautót, azok között jelentősen felülreprezentáltak a 40–49 év közötti, közép- vagy felsőfokú végzettségű, városi férfiak.

(Forrás: Generali Biztosító, MTI)

Ezeket a villanyautókat veheted meg a legkönnyebben:

A tíz legolcsóbb elektromos autó, amit újonnan megvehetsz

Jelenleg nincs állami támogatás, de azért nem minden elektromos autó méregdrága.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés