Az észt Ott Tänak a címvédő rali-világbajnok, aki idénre a Hyundaihoz igazolt, de egyelőre nem tudta megmutatni, mire képes, mert hajmeresztőt bukott a szezonnyitó Monte-Carlo-ralin.

Ott Tänak és navigátora, Martin Jarveoja nyerték meg 2019-ben a rali-világbajnokságot a Toyota Yaris WRC-vel, de nem maradtak a csapatnál, az idei évre a Hyundaihoz szerződtek, ahol Sebastien Loeb és Thierry Neuville is versenyeznek. A hétvégén megy a szezon első futama, a Monte-Carlo-rali, ahol Tänak máris hatalmasat esett az i20 WRC-vel.

A telemetria 185 km/órát mutatott, amikor lerepültek az útról, és nemcsak a fák közé estek, de 30 métert zuhantak is egy sziklafalon.

A modern versenyautók biztonságát dicséri, hogy a pilóta és a navigátora sértetlenül másztak ki a roncsból. Az esetről készült felvétel kívülről és belülről is elég ijesztő:

Ez is érdekelhet:

Bottas havas ralival kezdte az idei szezont, és egész jól ment

Finn is, autóversenyző is, ezt nem hagyhatta ki.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
29% Nem, tök jó, hogy van.
50% Azonnal, értelmetlennek tartom.
21% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal
Hirdetés