Niki Lauda szerint érthetetlen és nőellenes a Liberty Media döntése.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Eléggé nagy port kavart a Liberty Media legújabb reformja, miszerint a 2018-as idénytől nem lesznek rajtrácslányok az F1-ben, mert az nem egyeztethető össze a sportág értékeivel és teljesen ellentmond a társadalom normáinak. Természetesen vannak támogatói (ők vannak kevesebben) és ellenzői is. Utóbbi csoporthoz csatlakozott Lauda, aki szerint egyszerűen hülyék az F1 vezetői:

„Hogy lehetnek ennyire hülyék? A nők mára emancipálódtak, nagyon is jól megvannak. Ez a döntés így pont nőellenes.”

Az osztrák szerint ezzel a döntéssel nemcsak egy hagyományt dobtak, de a nőknek is ártottak, és valójában ezzel nyomják el őket, mert

„most megint az történt, hogy a férfiak döntöttek valamiről a nők feje felett.”

Ő inkább abban látná a megoldást, ha grid girlök mellett grid boyok is feltűnnének a versenyhétvégéken.

Nagy port kavar a rajtrácslányok mellőzése az F1-ből

A rajtrácslányokat is megszólaltak az ügyben.

(Fotó: rtlnext.rtl.de)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Csak az utolsó métereken engedte el Schumachert: A Ferrari-botrány, ami megváltoztatta az F1-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott