Még mindig vannak, akik jó ötletnek gondolják, hogy egy húsvéti koccintás után a volán mögé ülnek, ezért a rendőrség több helyen is szó szerint teljes pályás letámadást indított az ittas sofőrökkel szemben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A húsvéti ünnepek alatt idén is fokozottabban ellenőrizték az autósokat a rendőrök, és ennek meg is lett az eredménye. A budapesti rendőrség 122 ittas vezetőt szűrt ki a forgalomból hétfő délelőttig, pedig akkor még messze volt a hagyomány szerint locsolkodásra szánt nap vége.

Mindez azt jelenti, hogy az ellenőrzött sofőrök több mint egy százaléka ült alkohol befolyása alatt a kormánykerék mögé, ugyanis péntektől összesen 11 137 sofőrt szondáztattak meg a fővárosban. A korábbi évekhez képest hatékonyabb módszereket is bevetettek, például a Petőfi hídon minden egyes áthaladó jármű vezetőjét ellenőrizték akkor is, ha ezzel jókora torlódást okoztak.

(Fotó: Lakatos Péter, MTI)

Ez is érdekelhet:

Kicsúszott az út az ittas vezető alól az M3-as autópályán

Csoda, hogy a többi autós megúszta ezt a mutatványt.

Orosz rulettet játszik, aki ittasan autóba ül

Ha mindenáron vezetni akarsz, miután alkoholt ittál, ellenőrizd magad saját szondával – de leginkább egyáltalán ne akarj vezetni!

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Kilenc éve történt, de még mindig bizarr: Videón az oldalára, azaz két kerékre állt F1-es autó

Elröppent 49 év, máris központi zárat és légzsákot kapott a Lada Niva

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés