Hivatalosan is elismerte a Hyundai, hogy az i30 Fastback még erősebb N változatán dolgozik. Az álcával már megmutatott sportmodell az i30 N-ből ismerős motort és futóművet kapja.

Az i30 N-nel rárúgta az ajtót a sportkompaktokra a Hyundai, a BMW M részlegétől érkezett Albert Biermann vezetésével ütőképes élményautót faragtak a koreai kompaktból, amit a Nürburgringen teszteltek. Ha pedig már látványosan kupés formájú Fastback változata is van az i30-nak, miért ne készítenének abból is sportmodellt?

Az álcázott prototípusról meg is mutattak két képet, és bár semmi mást nem árultak el róla, így is sejteni lehet, hogy az i30 N Fastback ugyanazt a kétliteres, turbós négyhengeres motort kapja 250 vagy 275 lóerővel, mint a csapott hátú ötajtós. Csak a nagy szárny és a versenyautókat idéző háromszögletű féklámpa nincs rajta.

Már nem lehet messze a bemutatója, amikor a Hyundai teljes díszében leleplezi a legújabb N modelljét, és erre az i30-ra is érdemes lesz odafigyelnie a konkurenseknek.

Nézd meg, mire képes az i30 N:

275 lóerővel támad a németekre a Hyundai

A nevében is a Nürburgringet idézi, és jól bírja a pályázást az i30 N.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Toyota RAV4-vezetés – A bizalom ára

108 méteres szintkülönbséggel és sci-fi-látvánnyal épül az új szaúdi pálya, amin majd 20 emelet magasan száguldanak az F1-autók

Igazán nagy és tényleg ízléstelen SUV-t keresel? Itt van!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Megnézted az új Peaky Blinders-filmet?
11% Igen, tetszett.
33% Igen, de csalódás volt.
15% Még nem, de megnézem.
41% Szerintem ez most nekem kimarad.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés