A wokingiaknak sikerült megszerezniük a Forma–1 egyik legelismertebb szakemberét – csak azt nem tudni, mikor állhat munkába.

A McLaren szenvedése azután is folyatatódott, hogy a nagymúltú istálló a Honda-motort Renault-ra cserélte, ebbe pedig szépen bele is bukott Eric Boullier csapatfőnök.

Ezzel egyidőben Zak Brown ügyvezető komoly átszervezésbe kezdett, ennek eredménye az, hogy a mérnökigazgató Matt Morris lemondott és az is, hogy az F1 egyik legelismertebb szakembere, a Toro Rosso technikai vezetője, James Key érkezik a csapathoz.

Azt nem tudni, hogy Key mikor kezdheti meg a munkát, de az biztos, hogy a szerződésében szerepel az ilyen esetekben bevett kényszerszabadságra vonatkozó kitétel is.

A Toro Rosso – és így a Red Bull – még nyerhet is az ügyön, ha enged a kényszerpihenő hosszából, cserébe ugyanis megkaphatják a McLaren tehetségét, Lando Norrist, akit már a nyár elején kinézett magának a csapat.

Eközben meg...

Meghalt a Ferrari és a Fiat legendás vezetője, Sergio Marchionne

Alig néhány nappal azután, hogy egészségügyi állapota miatt visszalépett a Ferrari és a Fiat éléről.

(Fotó: thephuketnews.com)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Gyönyörű sportkupéval mutatja meg az Alpina jövőjét a BMW

Gombnyomásra kitáruló ajtókkal jön az új Audi Q9

Amikor valósággal izzik a kábel: ez a 10 leggyorsabban tölthető elektromos autó

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
Százhektáros paradicsom golfkóstolóval, privát wellnessel és regionális ízekkel
Hirdetés